4show – pokaż co potrafisz – promocja w social mediach, reklamy na facebooku i instagramie, google ads, kompleksowa produkcja i obsługa reklam.


4show – pokaż co potrafisz – promocja w social mediach, reklamy na facebooku i instagramie, google ads, kompleksowa produkcja i obsługa reklam.

Moje zadanie to pokazać co planujesz, backstage Twojej pracy w czasie rzeczywistym, a także dotychczasowe dokonania.

Zdjęcia daja możliwość promocji przed w trafkcie i po fakcie. Żeby w pełni wykorzystać możliwości autopromocji trzeba sie do tego należycie przygotować. Ważne wydarzenie w Twoim zyciu, czy też na osi czasu Twojej firmy, przedsiębiorstwa nie może pozostać niezauważone. Odpowiedni plan pozwoli Ci nie tylko zachować wspomnienia, którymi będzie można się dzielić dowoli. Nadchodzące imprezy to dobry moment do promocji jeszcze przed. Można ukazać jak wyglądają przygotowania fundując przedsmak lub ujawniając małe niespodzianki, kóre są w planach.
Stworzenie reklam w oparciu o rzeczywiste fotografie Twoje, Twojego otoczenia, Twojej pracy, a nie suche zakupione próbki w oparciu o licencjonowane zdjęcia z Adobe Stock, Shutterstock, iStock, czy też innej internetowej strony. Prawdziwe zdjęcia podwyższają akredytację fimry i są bardziej przyswajalne i naturalne dla odbiorców, warto zawszee o tym pamiętać.

Dlaczego warto inwestować w zdjęcia wysokiej jakości?

Profesjonalne zdjęcia, sesje fotograficzne, obsługa eventów i konferencji, reportaże foto i video.

Dzięki technologii cyfrowej, obróbka zdjęć, daje dużo więcej mozliwości niż niegdyś ciemnia fotograficzna. Więcej, szybciej, a do tego możesz zobaczyć zdjęcia w różnych filtrach, ustawieniach kolorów lub ich zbiciu (desaturacji) do czerni i bieli, sepii, monochromu i innych niezliczonych opcji. Zdjęcia mogą dodatkowo wyostrzać Twój branding, mogą być docelowo ustawione tak, aby kojarzyły się z Tobą lub Twoją działalnością. Nietuzinkowy styl, znaki wodne, akcenty pobrane z identyfikacji wizualnej, produkt placement, jest wiele ciekawych opcji, które można połączyć w jedną scenerię, która na zwasze pozostanie w pamięci.

Czy warto płacić fotografowi za zdjęcia, skoro social media i tak niszczą jakość?

Zdjęcia komercyjne na facebooka, rozmiar zdjęcia w tle na fb, rozmiar banerów w google ads, reklama w social mediach

Jak to wszystko pogodzić, responsywność wymogi ze strony portali, jaki rozmiar najlepszy pod zdjęcie w tle na facebooku, ile % tekstu dodać do baneru. Każdy ma jakieś doświadczenia, każdy napotkał kolizję i odrzucenia od administracji za zbyt dużą ilość tekstu lub informację, że reklama nie dotrze do planowanych odbiorców gdyż za duzó umiescilismy napisów na grafice reklamy.
To wszystko kosztuje nas sporo czasu, pracy i wysiłko, a klientów dodatkowo obciąża kosztami. Co więcej oprócz specjalistów trzeba przecież jeszcze wrzucić „żetony” niezbędne do promocji, żeby reklama poszukiwała dla Nas potencjalnych klientów i odbiorców. Czasy są takie, że artysci pokutują, pliki multimedialne są pomniejszane, ich jakość sprowadzana do minimum, byle wszystko zabierało jak najmniej czasu i energii… Czy zatem warto inwestować w pracę profesjonalistów świadczących usługi fotograficzne, skoro i tak sporo szczegółów, najwyższa jakość i głębia zdjęć prawdopodobnie będą utracone?

Ja odpowiem na to pytanie w ten sposób:

Warto!

Fotograf zadba przede wszystkim o to aby jego praca była wychuchana na tip-top. Zdjęcia, które będą przygotowane do reklamy będą odpowiednio przygotowane i gotowe do użytku na długie lata.
Dodtkowym plusem jest to, że profesjonalny fotograf wie, jak sprawić aby zdjęcie zajmowało jak najmniej kilobajtów, ale przy tym nie traciło jakości, nie w takim stopniu żeby były one odczuwalne mocno dla oka śledzącego ekran komputera.

Kolejną korzyścią jest możliwość uzyckania obrobionej serii zdjęć od razu w odpowiednich rozmiarach dostosowanych do dowolnej wielkości. Wykadrowane, odpowiednio umiejscowione szczegóły tak żeby przykuwały oko odbiorcy. Zachowane przestrzenie od kraedzi, które pozwolą na umieszczenie tekstu reklamy lub na ich ścięcie jeśli będą uczestniczyły w postprodukcji np cięte przez maszyny introligatorskie i drukarskie.

Idąc dalej tym tropem kolejna kwestia to zdjęcia przygotowane do druku. Jest dużo łatwiej zmniejszyć je i potem używać w internecie, niż wybrać próbkę z wersji internetowej i kombinować jak ją terz odpowiednio dopracować, by posłuzyła jako baner 5x3m np, na plandekę TIR’a.

Firmy i agencje optymalizują koszty i procesy, ale często gubią przez to możliwość uzyskania dojścia do perfecykjnego strzału. Stockowe zdjęcia, royalty free jak kto woli to też wydatki, ich poszukiwanie to czasochłonny proces. Na ogół kończy się to tak, że ty i Twój konkurent lądujecie z banerem na którym jest ta sama modelka, albo przedstwiającym taką samą sytuajcę tylko, że każdy ma swoje kolorki….

GOOD LUCK!

Twoje to Twoje nikt nie ma prawa tego ruszyć. Event to doskonała okazja, aby ze zdjęć publiki czy też tysiąca różnych sytuacji mających wtedy miejsce wyłapać chwile, które zamrożone na zdjęciach posłużą idealnie jako komercyjne produkcje. Spontaniczność lub solidny plan. Warto stawiac na oba, sukces gwarantowany.

Ostatni pomysł, który wyróżnię to odwaga. Mam doświadczenie z początków organizacji imprez, gdzie zdjęcia robiłem zwykłym kieszonkowym turystycznym aparatem (na szczęście juz cyfrowym :P). Niekiedy było to dziwne uczucie pytać gości na imprezie, czy chcą fotkę na pamiątkę, która wrzucimy potem online, żeby mieli z tego uciechę. Mogło to wyglądać głupio, ale na profesjonalny aparat jakoś trzeba było zarobić… Wystarczyło kilka takich sesji aby ludzie do tego przywykli i stąło się to zupełnie normalne. Co więcej sporo z nich zaczeło podążac za planem wydarzeń, który wspierał inicjatywę robienia zdjęć w klubach. Okazało sie, że nawet zwykłe zdjęcia moga znaczyć wiele. Dlaczego? Jasna sprawa jesteśmy na nich, tam i wtedy i już nigdy nie wrócimy do tej chwili, tylko w pamięci, a taka fotka po latach jest bezcenna. Wiadomo, że te fotki z aparatu compaktowego były podkręcone odpowiednio mocno, żeby nie odstawały, aż tak mocno i swoją droga i tak były często dużo lepszej jakości, niz zdjęcia jaki kiedykolwiek mieli zrobione wcześniej.

Teraz wiadomo sprawę załatwiają komórki, ale telefonem nie osłużysz w odpowiedni sposób np imprezy masowej, upocisz się jak będzie sytuacja,  w której dzieje się bardzo dużo w jednym czasie, albo brakuje odpowiedniego oświetlenia. Druga sprawa to czasami dziwnie wygląda jak ni stąd ni z owąd ktoś wyjmuje swój sprzęt i zaczyna zaczepiać obcych, trudno odczytać wtedy jasno czyjeś intencje. konkretna lustrzanka załatwia sprawę i osmiela ludzi 😉

c.d.n

No comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 11 =